MusicAiderForgot your password?

pl

AUTOMATIZER

Don't have an account? Join us!Try automatizer
Start
Zaloguj się, aby zapamiętać swoje postępy kariery!

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, aby móc zapamiętać swoje postępy kariery!
Możesz także nie rejestrować się, tylko zobaczyć jak to działa, lecz Twoje postępy kariery nie zostaną zapamiętane!

MOJA KARIERA

 

KRÓTKIE WPROWADZENIE

Uniwersalny plan kariery, dla każdego taki sam, nie istnieje. Opracowania te należy traktować jako wskazówki i dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Są one efektem opinii osób z wieloletnim doświadczeniem pracy w branży muzycznej i opierają się o to, w jaki sposób przebiegały kariery wielu znanych i mniej znanych artystów, czyli zespołów, wokalistów i instrumentalistów.

Na początek przedstawimy wam ogólne założenia warunków, które trzeba spełnić by osiągnąć sukces. Większość z nich powinniście znać. Gdy zbierze się grupa ludzi którzy są skłonni konsekwentnie dążyć do celu wspólnie angażując swoje siły i nie zważając na przeciwności losu to nie może to być przypadkowa grupa ludzi. Cierpliwość, wytężona, żmudna praca, nie zrażanie się małymi i większymi porażkami, konsekwencja i upór w dążeniu do celu są to cechy, które musicie mieć by osiągnąć sukces. Brak ich już niejednego wartościowego artystę odstawił na boczny tor.

Kariera zależna jest od podstawowych czterech elementów:

  1. Tworzenie tekstów, muzyki, aranżacji i umiejętności wykonawczych
  2. Granie koncertów i obycie sceniczne
  3. Nagrywanie i wydawanie
  4. Zarządzanie przebiegiem kariery

Warsztat muzyczny i wokalny często stanowi podstawowy element pozwalający zaistnieć ale nie jest on decydujący, decydującym elementem jest mieć w sobie to "coś" co pozwoli zainteresować naszego Fana, dla każdego może być to coś innego. Jeżeli artysta jest również wysokiej klasy kompozytorem i/lub tekściarzem zwiększa to jego szansę powodzenia, ale nie przesądza o niej. Grać i śpiewać na podstawowym poziomie można się nauczyć, teksty i kompozycje można otrzymać od fachowców w tym temacie, ale talentu i charyzmy scenicznej już nie i one są tu podstawą by myśleć o tym zawodzie. Trzeba próbować mając nawet tylko dwa lub trzy utwory grać na scenie chociażby w konkursach. Gdy mamy już opracowany na przyzwoitym poziomie repertuar możemy rozpocząć koncertowanie. Jest ono najważniejszym elementem w tej branży dlatego nim wejdziemy do studia musimy swój wizerunek sceniczny i obycie na scenie dopracować, najlepiej na niedużych, kameralnych scenach klubowych. Warto nagrywać próby i je przesłuchiwać, dotyczy to również nagrywania koncertów. Każde takie wydarzenie jest doświadczeniem które należy maksymalnie wykorzystać. W przypadku zespołu jest bardzo ważna praca w grupie. Potem może być już różnie. Możemy np. znaleźć kogoś kto będzie zarządzał naszą karierą lub samemu ją dalej planować. Przebieg będzie zależał od rodzaju wykonywanej muzyki, odbiorców do których ją kierujemy, tego co jest dla nas sukcesem i wielu jeszcze elementów. Ale pewnym jest, że musimy najpierw nagrać materiał demonstracyjny, grywać coraz więcej koncertów, promować się na festiwalach, przeglądach i w różnego rodzaju mediach, następnie nagrywać płyty i grać trasy koncertowe itd. W pierwszym etapie naszej kariery koncerty będą jedynym źródłem dochodu. Gdy nagramy i wydamy płyty, osiągniemy dużą popularność, również sprzedaż i tantiemy z naszych nagrań przyniosą znaczące zyski, ale zawsze musimy pamiętać o tym, że tylko często grane i wielkie koncerty przyniosą nam naprawdę duże pieniądze.

Teraz przystąpimy do opracowania twojej kariery, zajmie to nie więcej niż 30 min.