MusicAiderForgot your password?

pl

AUTOMATIZER

Don't have an account? Join us!Try automatizer
Start

PROFIL UŻYTKOWNIKA - Max Klezmer Band - Zespół

Avatar
Gatunki: muzyka klezmerska; Folk, Ethno, World music; Jazz

nullnullnullnullnull

Statystyki wejść: 1173
Statystyki głosów:
1: 0%
2: 0%
3: 0%
4: 0%
5: 0%Jestem na rynku muzycznym od:
1998

Kraj: Polska

Gatunki: muzyka klezmerska; Folk, Ethno, World music; Jazz


Informacje:


Historia:
Zespół MKB został założony w 1998 r. przez kontrabasistę Maxa Kowalskiego. Od poczatku swojego działania experymentuje z muzyką klezmerską i jazzową.

W nowym miedzynarodowym składzie artyści przesuwają muzyczne granice czerpiąc z hipnotycznych sefardyjskich melodii, szalonych klezmerskich tańców, arabskich, balkanskich i hinduskich brzmień oraz silnych elementów jazzu, rocka i improwizacji.

Grupa MKB koncertuje w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, Białoruś, Łotwa, Luxemburg, Jamaika, Benin - Afryka). Zespół ma na swoim koncie kilka albumów tj. Katarzyna Gaertner "Czar Korzeni", Aida & MKB, Aida "Nagie Myśli", Andre Ochodlo & MKB oraz autorskie "Nu Klezmer Project" (2003), "Tsunami" (2007) i najnowszy album "Hush Hush"(2011) ze specjalnym udziałem Macieja Maleńczuka.

Aktualny skład to: Max Kowalski (kontrabas), Michael Jones (skrzypce, altówka, ravanhuta, głos), Aleksander Papierz (saksofon), Stefan Orins (fortepian), Jakub Rutkowski (perkusja), Andrzej Czop (dźwiek & światło).
Zaplecze techniczne:
Andrzej Czop
Funkcja: inżynier dźwięku
E-mail: czoper@kr.onet.pl
Telefon: 601427411


Liczba członków zespołu: 6

Skład zespołu:

Michael Jones
skrzypce,altówka, skrzypce elektryczne, ravanhuta, wokal
Historia:

Pochodzi z Anglii, ma korzenie hinduskie, polskie, ukrańskie, irlandskie i walijskie. Podczas studiów muzycznych latał w RAF. Od 22 lat jest miłośnikiem wszelkich jednośladów:-) 15 lat temu przyjechał do Polski i zakochał sie w Krakowie, gdzie nadal mieszka. Odkąd jest w Polsce - dogrywał partie na hinduskich skrzypcach (ravanhuta) do filmu Wiedźmin, współpracował z Fiolką Najdenowicz / Leszkiem Biolikiem / Wojtkiem Sewerynem z którymi grał i współkomponował album Fiolka. Sesyjnie dogrywał dla Papryka Korps Magnetofon i Magda Femme. Wystepowal z Nigel Kennedy, T Love, Sidney Polak, Kinior, Marek Stryszowski, zespół Wassail, Justyna Lysak, Beata Czernecka, Ula Makosz. Grał do przedstawień teatralnych - Teatr Witkacego, Teatr Ludowy. Jest współautorem muzyki do przedstawienia "Mały Książe" w Toruniu.

Przez wiele lat gral w formacji Okularsy Antidepresjon oraz śpiewał i komponował dla swojego zespołu OQLarsen. W MKB gra i komponuje od 2006 roku.
Jakub Rutkowski
perkusja, kompozycja
Historia:

Jakub Rutkowski: perkusista, kompozytor, grający na akustycznej i elektronicznej perkusji. Od wielu lat związany z polską sceną rockową i jazzową. Nagrał kilkanaście płyt z różnymi artystami. Najważniejsze jego kooperacje to: Pulsarus, wieloletnia współpraca z Maćkiem Maleńczukiem, Teatrem Bretoncaffe. Prowadzi własny zespół Nucleon. Wraz z Maćkiem Maleńczukiem i Tutą stworzył muzykę do niemego filmu "Mocny Człowiek".
Max Kowalski
kontrabas, kompozycja
Historia:

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Jest autorem muzyki do spektakli: Tangen Knuta Hamsuna (Teatr Witkacego), Pustynia Tankreta Dorsta (Teatr Polski we Wrocławiu), Kamienie w kieszeniach Marii Jones (Klub Graffifti w Lublinie),Ostatni taki ojciec Artura Pałygi - Spektakl zdobył najważniejsze nagrody XV Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ( Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie), Śmierć szczęśliwa Albert Sumak ( Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie), Bitwa o Nangar Khel Artura Pałygi (Teatr Polski w Bielsku-Białej). – wszystkie w reż. Ł. Witt-Michałowskiego. Nauczyciel gry na kontrabasie w PSM I st. W Krakowie. Współpracuje z wieloma muzykami scen krakowskich. Od stycznia 2011 kontrabasista w zespole Sholem www.sholem.pl

Założyciel i lider zespołu Max Klezmer Band.
Stefan Orins
pianino, kompozycja
Historia:

Stefan Orins, pianista i kompozytor. Ur. 1970 we Francji. Jeden z twórców Circum Collective, kolektywu muzyków jazzowych i improwizatorów, i wytwórni płytowej Circum - Disc. Założyciel Stefan Orins Trio, gdzie gra z Christopherem Hache na kontrabasie i bratem Peterem Orinsem na perkusji, z którym nagrał 3 płyty, świetnie przyjęte przez jazzową krytykę. Trio zagrało wiele koncertów w tym tournee po Szwecji i Belgii. Gra również w zespole Impression który poza muzykami tria ma również w składzie Oliviera Benoit na gitarze i Christiana Pruvosta na trąbce, oraz jest członkiem zespołów Circum Grand Orchestra, Feldspath and Jean-Pierre Fourment trio. Gra również muzykę skomponowaną do filmów niemych którą sam skomponował.

W zespole Max Klezmer band od maja 2010.
Aleksander Papierz
saksofon
Historia:

Pochodzący ze Śląska (Katowice) saksofonista czynnie działający na polskiej scenie muzyki jazzowej i eksperymentalnej. Obecnie współtworzy zespoły Pulsarus, Nucleon, Cuefx Band oraz Pasimito z którymi występował m.in na festiwalach: Warsaw Summer Jazz Days, Avant Festival, Re:wizje, Art Depot, Slot Art Festival, Transvisualia, Colors of Ostrava, Festiwalu Malta, Era Nowe Horyzonty, Casa del Jazz w Rzymie, a także w Tel Avivie.

Supportował:
The Cinematic Orchestra. Współpracował z muzykami z Polski jak i z zagranicy m.in: Mikołaj Trzaska, Wojciech Waglewski, Adam Pierończyk, Tomek Chołoniewski, Konrad Gęca (GĘPA), Grzegorz Zawadzki (THAW, SIGIHL) Ray Dikaty, Harold Rubin, Tomasz Dąbrowski i Jacek Mazurkiewicz. Współpracuje również z Teatrem Bretoncaffe i Teatrem Starym w Krakowie.
ANDRZEJ Czop
dźwięk, światło


Preferowane miejsca na koncerty i oczekiwane wynagrodzenie dla zespołu:

Kluby

Sale koncertowe

Plener

Imprezy zamknięte

Ustawienie na scenie: [pdf]
Wymagania techniczne: [pdf]

Data powstania: 1998
Kraj: Polska

Strona WWW: http://www.maxklezmerband.art.pl

Członkowie:

Michael Jones
skrzypce,altówka, skrzypce elektryczne, ravanhuta, wokal
Historia: Pokaż historię

Pochodzi z Anglii, ma korzenie hinduskie, polskie, ukrańskie, irlandskie i walijskie. Podczas studiów muzycznych latał w RAF. Od 22 lat jest miłośnikiem wszelkich jednośladów:-) 15 lat temu przyjechał do Polski i zakochał sie w Krakowie, gdzie nadal mieszka. Odkąd jest w Polsce - dogrywał partie na hinduskich skrzypcach (ravanhuta) do filmu Wiedźmin, współpracował z Fiolką Najdenowicz / Leszkiem Biolikiem / Wojtkiem Sewerynem z którymi grał i współkomponował album Fiolka. Sesyjnie dogrywał dla Papryka Korps Magnetofon i Magda Femme. Wystepowal z Nigel Kennedy, T Love, Sidney Polak, Kinior, Marek Stryszowski, zespół Wassail, Justyna Lysak, Beata Czernecka, Ula Makosz. Grał do przedstawień teatralnych - Teatr Witkacego, Teatr Ludowy. Jest współautorem muzyki do przedstawienia "Mały Książe" w Toruniu. Przez wiele lat gral w formacji Okularsy Antidepresjon oraz śpiewał i komponował dla swojego zespołu OQLarsen. W MKB gra i komponuje od 2006 roku.Jakub Rutkowski
perkusja, kompozycja
Historia: Pokaż historię

Jakub Rutkowski: perkusista, kompozytor, grający na akustycznej i elektronicznej perkusji. Od wielu lat związany z polską sceną rockową i jazzową. Nagrał kilkanaście płyt z różnymi artystami. Najważniejsze jego kooperacje to: Pulsarus, wieloletnia współpraca z Maćkiem Maleńczukiem, Teatrem Bretoncaffe. Prowadzi własny zespół Nucleon. Wraz z Maćkiem Maleńczukiem i Tutą stworzył muzykę do niemego filmu "Mocny Człowiek".Max Kowalski
kontrabas, kompozycja
Historia: Pokaż historię

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Jest autorem muzyki do spektakli: Tangen Knuta Hamsuna (Teatr Witkacego), Pustynia Tankreta Dorsta (Teatr Polski we Wrocławiu), Kamienie w kieszeniach Marii Jones (Klub Graffifti w Lublinie),Ostatni taki ojciec Artura Pałygi - Spektakl zdobył najważniejsze nagrody XV Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ( Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie), Śmierć szczęśliwa Albert Sumak ( Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie), Bitwa o Nangar Khel Artura Pałygi (Teatr Polski w Bielsku-Białej). – wszystkie w reż. Ł. Witt-Michałowskiego. Nauczyciel gry na kontrabasie w PSM I st. W Krakowie. Współpracuje z wieloma muzykami scen krakowskich. Od stycznia 2011 kontrabasista w zespole Sholem www.sholem.pl Założyciel i lider zespołu Max Klezmer Band.Stefan Orins
pianino, kompozycja
Historia: Pokaż historię

Stefan Orins, pianista i kompozytor. Ur. 1970 we Francji. Jeden z twórców Circum Collective, kolektywu muzyków jazzowych i improwizatorów, i wytwórni płytowej Circum - Disc. Założyciel Stefan Orins Trio, gdzie gra z Christopherem Hache na kontrabasie i bratem Peterem Orinsem na perkusji, z którym nagrał 3 płyty, świetnie przyjęte przez jazzową krytykę. Trio zagrało wiele koncertów w tym tournee po Szwecji i Belgii. Gra również w zespole Impression który poza muzykami tria ma również w składzie Oliviera Benoit na gitarze i Christiana Pruvosta na trąbce, oraz jest członkiem zespołów Circum Grand Orchestra, Feldspath and Jean-Pierre Fourment trio. Gra również muzykę skomponowaną do filmów niemych którą sam skomponował. W zespole Max Klezmer band od maja 2010.Aleksander Papierz
saksofon
Historia: Pokaż historię

Pochodzący ze Śląska (Katowice) saksofonista czynnie działający na polskiej scenie muzyki jazzowej i eksperymentalnej. Obecnie współtworzy zespoły Pulsarus, Nucleon, Cuefx Band oraz Pasimito z którymi występował m.in na festiwalach: Warsaw Summer Jazz Days, Avant Festival, Re:wizje, Art Depot, Slot Art Festival, Transvisualia, Colors of Ostrava, Festiwalu Malta, Era Nowe Horyzonty, Casa del Jazz w Rzymie, a także w Tel Avivie. Supportował: The Cinematic Orchestra. Współpracował z muzykami z Polski jak i z zagranicy m.in: Mikołaj Trzaska, Wojciech Waglewski, Adam Pierończyk, Tomek Chołoniewski, Konrad Gęca (GĘPA), Grzegorz Zawadzki (THAW, SIGIHL) Ray Dikaty, Harold Rubin, Tomasz Dąbrowski i Jacek Mazurkiewicz. Współpracuje również z Teatrem Bretoncaffe i Teatrem Starym w Krakowie.ANDRZEJ Czop
dźwięk, światło

Historia:

Zespół MKB został założony w 1998 r. przez kontrabasistę Maxa Kowalskiego. Od poczatku swojego działania experymentuje z muzyką klezmerską i jazzową.

W nowym miedzynarodowym składzie artyści przesuwają muzyczne granice czerpiąc z hipnotycznych sefardyjskich melodii, szalonych klezmerskich tańców, arabskich, balkanskich i hinduskich brzmień oraz silnych elementów jazzu, rocka i improwizacji.

Grupa MKB koncertuje w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, Białoruś, Łotwa, Luxemburg, Jamaika, Benin - Afryka). Zespół ma na swoim koncie kilka albumów tj. Katarzyna Gaertner "Czar Korzeni", Aida & MKB, Aida "Nagie Myśli", Andre Ochodlo & MKB oraz autorskie "Nu Klezmer Project" (2003), "Tsunami" (2007) i najnowszy album "Hush Hush"(2011) ze specjalnym udziałem Macieja Maleńczuka.

Aktualny skład to: Max Kowalski (kontrabas), Michael Jones (skrzypce, altówka, ravanhuta, głos), Aleksander Papierz (saksofon), Stefan Orins (fortepian), Jakub Rutkowski (perkusja), Andrzej Czop (dźwiek & światło).
Pokaż

O artyście:

<br>
<br><b>Historia:</b><br>
Zespół MKB został założony w 1998 r. przez kontrabasistę Maxa Kowalskiego. Od poczatku swojego działania experymentuje z muzyką klezmerską i jazzową.<br />
<br />
W nowym miedzynarodowym składzie artyści przesuwają muzyczne granice czerpiąc z hipnotycznych sefardyjskich melodii, szalonych klezmerskich tańców, arabskich, balkanskich i hinduskich brzmień oraz silnych elementów jazzu, rocka i improwizacji.<br />
<br />
Grupa MKB koncertuje w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, Białoruś, Łotwa, Luxemburg, Jamaika, Benin - Afryka). Zespół ma na swoim koncie kilka albumów tj. Katarzyna Gaertner &quot;Czar Korzeni&quot;, Aida &amp; MKB, Aida &quot;Nagie Myśli&quot;, Andre Ochodlo &amp; MKB oraz autorskie &quot;Nu Klezmer Project&quot; (2003), &quot;Tsunami&quot; (2007) i najnowszy album &quot;Hush Hush&quot;(2011) ze specjalnym udziałem Macieja Maleńczuka.<br />
<br />
Aktualny skład to: Max Kowalski (kontrabas), Michael Jones (skrzypce, altówka, ravanhuta, głos), Aleksander Papierz (saksofon), Stefan Orins (fortepian), Jakub Rutkowski (perkusja), Andrzej Czop (dźwiek &amp; światło).


<br><b>Zaplecze techniczne:</b><br>
<b>Andrzej Czop</b><br>
<b>Funkcja: </b>inżynier dźwięku<br /> <b>E-mail: </b>czoper@kr.onet.pl<br />
<b>Telefon: </b>601427411<br /> <br>
<br>
Pokaż

Ustawienie na scenie:

Wymagania techniczne:

Zaplecze techniczne:

Andrzej Czop
Funkcja: inżynier dźwięku
E-mail: czoper@kr.onet.pl
Telefon: 601427411

Brak aktualności!

Link do strony:
[link]

Kontakt z osobą reprezentującą:

Max Kowalski

E-mail:
max@maxklezmerband.com

Telefon:
604,785,848

Andrzej Czop, Czoper

E-mail:
czoper@kr.onet.pl

Telefon:
601,427,411


Imprezy tego użytkownika

Brak imprez

Imprezy dodane przez innych użytkowników

Brak imprez

Archiwum imprez

Albumy:

Avatar
Tytuł: Tsunami
Rok wydania: 2007
Czas albumu:Avatar
Tytuł: Nu Klezmer Project 
Rok wydania: 2003
Czas albumu:Avatar
Tytuł: Hush Hush
Rok wydania:
Czas albumu:Brak projektów!