MusicAiderForgot your password?

pl

AUTOMATIZER

Don't have an account? Join us!Try automatizer
Start

PROFIL UŻYTKOWNIKA - Aire Andaluz - Zespół

Avatar
Gatunki: Folk, Ethno, World music; flamenco; latino

nullnullnullnullnull

Statystyki wejść: 1930
Statystyki głosów:
1: 0%
2: 0%
3: 0%
4: 0%
5: 0%Jestem na rynku muzycznym od:
2001

Kraj: Polska

Gatunki: Folk, Ethno, World music; flamenco; latino


Informacje:


Historia:
AIRE ANDALUZ powstał wiosną 2001 r. jako pierwszy w Krakowie zespół łączący na żywo śpiew, taniec i muzykę flamenco. W repertuarze zespołu jest również wokalna i instrumentalna muzyka latynoamerykańska. W październiku 2011 r. zespół został laureatem II miejsca konkursu na interpretację piosenki Marka Grechuty podczas Grechuta Festival 2011.

Wykonujemy najważniejsze style flamenco: bulerias, soleares, alegrias, tangos, sevillanas, znane rumby i hiszpańskie przeboje: Bamboleo, Baila me oraz lubiane utwory latynoamerykańskie: Cielito lindo, Guantanamera, Chan chan i wiele innych. Artyści zespołu wykonują też hiszpańską i latynoamerykańską muzykę gitarową. Zespół wykorzystuje podczas występów klaskanie, stepowanie; taniec z wachlarzem, kapeluszem i chustą; kastaniety i instrumenty perkusyjne.

Aktualnie program artystyczny zespołu składa się z następujących propozycji:
- Koncerty, pokazy i warsztaty flamenco
- Koncerty muzyki latynoamerykańskiej
- Polska i hiszpańska poezja śpiewana
- Flamenco klasycznie Koncert hiszpański
Szczegóły powyższych propozycji na podstronie Oferta.

Wyjątkowy klimat koncertów zespołu tworzy ekspresyjny śpiew, w wykonaniu jednej z niewielu wokalistek uprawiających tę sztukę w Polsce Magdaleny Lechowskiej, wyśmienita gra na gitarze Adama Hliniaka oraz pełen wyrazu taniec znakomitych Akiko Biedroń, Magdaleny Malskiej oraz Krzysztofa Hliniaka, jednego z nielicznych w Polsce tancerzy flamenco. Skład zespołu uzupełniają znakomici instrumentaliści Mateusz Sarapata - instrumenty perkusyjne i Ernest Heksel - trąbka.
Liczba członków zespołu: 7

Skład zespołu:

Akiko Biedroń
taniec, kastaniety
Historia:

Tancerka i instruktor flamenco. Urodzona w Japonii. W wieku 18 lat spotkała się z tańcem flamenco i nim się zafascynowała. W Japonii uczyła się od Mayumi Kagity www.arte-y-solera.com i Eco Endou www.ne.jp Estudio Eco oraz brała cursillos u hiszpańskich tancerzy.

W 2003 roku przez pół roku była w Sewilli w Hiszpanii, aby uczyć się flamenco u Joana Polvillo, Pastory Galvan, Alaceli Arcala i innych nauczycieli. W 2004 r. otwarła studio flamenco w Tokio w Japonii. Organizowała także wiele koncertów, imprez i przedstawień. W 2006 r. zamieszkała w Polsce i rozpoczęła nauczanie flamenco i tańca japońskiego oraz występy.

Od 2009 roku jest częścią Zespołu flamenco Aire Andaluz.

Posiada wspaniała technikę flamenco puro, która wzbudza entuzjazm oglądających. Jej taniec jest pełen pasji i wyrazu.
Magdalena Lechowska
Wokal
Historia:

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Wieloletni pobyt w Ameryce Południowej pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Jej pasją od zawsze była muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. Wywarło ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, czy tangiem.

W dzieciństwie uczyła się gry na skrzypcach u boku swojego ojca - Andrzeja Lechowskiego. W dorobku artystycznym ma występy jako skrzypaczka w licznych orkiestrach kameralnych w Kolumbii. Po powrocie do Polski odkryła pasję do śpiewu, wyrażając w ten sposób nostalgię i tęsknotę za krajem dzieciństwa.

Jest wokalistką Aire Andaluz od jego początków w 2001 r. Razem z zespołem wykonuje repertuar flamenco, hiszpański, kubański i meksykański. Śpiewu flamenco uczyła się u granadyjskich śpiewaków: Carmen Fernandez i José Antonio Santiago "El Cafelete". Brała udział w warsztatach śpiewu m.in. z José Parrono i Irene Alvarez. Jest jedną z niewielu wokalistek w Polsce śpiewających flamenco.

W 2005 r. poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać tanga argentyńskie. Ma za sobą występy na prestiżowych festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu i wernisażach wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa Stanisława Markowskiego. W kwietniu 2008 r. wygrała edycję konkursu „Śpiewać Każdy Może” w CK Rotunda w Krakowie wykonując utwór "Llorona" Chaveli Vargas z akompaniamentem Adam Hliniaka. W 2011 roku zakwalifikowała się do półfinału IV edycji programu Mam Talent TVN wykonując repertuar meksykański.

Silny i temperamentny głos świetnie sprawdza się w interpretacji argentyńskich tang, pieśni flamenco i żywiołowej muzyki latynoskiej. Pod względem interpretacji umiejętność przekazu emocji sprawia że nie da się jej zaszufladkować, a jej śpiew nie pozostaje nikomu obojętny.
Magdalena Malska
taniec
Historia:

ancerka, artystka Opery Krakowskiej. Kierownik i pedagog Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Choreograf. Doktorat filozofii zdobyła pracą "Filozofia baletu". Magister pedagogiki baletu Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina. Członkini stowarzyszenia Polskie Forum Choreologiczne.

Współpracuje jako pedagog i choreograf z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Uniwersytetem Świętokrzyskim oraz Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk".

W swoim bogatym dorobku artystycznym i pracy scenicznej tańczyła partie solowe m.in. w baletach "Dziadek do orzechów", "Śnieżka", "Pięć wizji miłości", "Stabat Mater", "Chopiniana", "Paquita", "Giselle", "Akademia Pani Teci", "Spojrzenia" i "Światy równoległe" do muzyki Jarosława Śmietany. Występowała w licznych w operach i operetkach np. "Faust", "Straszny Dwór", "Halka", "Carmen", "Księżniczka Czardasza", "Madama Butterfly". Realizowała pokazy Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Współautorka spektaklu "Tajemnice baletowe". Układała choreografię utworu Cielito Lindo do programu Podróże z żartem - Meksyk w TVP 2.

Od IX 2001 r. tańczy w zespole flamenco Aire Andaluz. Flamenco i kulturę hiszpańską kocha i studiuje od wielu lat. Uczyła się m.in w: Amparo de Triana Flamencostudio, Carmen de las Cuevas i Pasionflamenco, u Eliasa Moralesa, Nurii Plany, Laury La Risy, CharlotteGerber, Małgorzaty Matuszewskiej i Juana Triguerosa.

Jej taniec wyraża zarówno pasję i namiętność, jak i delikatność i wdzięk. Bogaty warsztat, doświadczenie sceniczne i miłość do tańca powodują, że jej kreacje są zawsze świetnie przygotowane i bardzo dobrze odbierane przez publiczność.
Adam Hliniak
Gitara
Historia:

Gitarzysta (flamenco, gitara hawajska - lap steel guitar, ukulele, cura baglama saz), perkusjonista (palmas, darbuka, cajón, bongosy). Nauczyciel gitary w SM I Stopnia DaCapo. Prowadził zajęcia z gitary w Klubie Mirage, CKSM Na Kozłówce i CKK Mistrzejowice. Prowadzi lekcje indywidualne, kursy gry na gitarze i instrumentach perkusyjnych i zajęcia z rytmów flamenco i arabskich.

Gry na gitarze uczył się od 1991 r. u Ryszarda Bialica Flamenco uczył się od 1994 r. u Grzegorza Guzika, a później u Carlosa El Canario w Berlinie, Emilio Mayi w Carmen de las Cuevas, w Pasionflamenco i wybitnego gitarzysty Francisco Manuela Diaza.

Od 1992 r. występuje z poezją śpiewaną, flamenco, muzyką latynoamerykańską, cygańską, arabską i bałkańską oraz repertuarem gitarowym. W 2001 r. wspólnie z Krzysztofem Hliniakiem założył i prowadzi Zespół flamenco Aire Andaluz. Współpracuje z wieloma zespołami i artystami. Są to m.in: Zespoł Tańców i Pieśni Bałkańskich "Iglika", La Pasión, Hayat, Katarzyna "Amunet" Kostek, Agnieszka Dulny i Agnieszka Kuchnia. Występował również z zespołami My i Pasaż, Łacho Drom, Rafałem Drewnianym, Cristianem Carrasco, Juanem Delgado i innymi artystami. Uczestniczył m.in. w: Dniach Maroka, Taboriadzie 2006 (Lublin), ArtPark (Warszawa), Etnofestiwalu 2007-2009 (Malbork), Festiwalu Młode(j) Sztuki 2011 (Bełchatów).

Zaaranżował i wykonał część oprawy muzycznej programu TVP 2 Podróże z Żartem - Meksyk. W odcinkach Peru i Argentyna uczestniczył na zaproszenie zespołu Fiesta Inka. Akompaniował podczas warsztatów flamenco i tańca orientalnego prowadzonych przez: Aishę Yildirim, Agnieszkę Saffijah Rapacz, Martę Salmę Galewską, Agatę Będkowską, Małgorzatę Drzał, Charlotte Gerber, Krzysztofa Hliniaka, Katarzynę Amunet Kostek, Małgorzatę Matuszewską, Carmen Pilar, Laurę La Risę i Juana Triguerosa.

Akompaniował Magdalenie Lechowskiej w kwietniu 2008 r. podczas wygranego przez nią konkursu Śpiewać Każdy Może, a także podczas występu Akiko Biedroń w II edycji Mam Talent TVN. Do IV edycji Mam Talent dla Magdaleny Lechowskiej nagrał podkład gitarowy utwory Volver z repertuaru Chaveli Vargas.

Szerokie zainteresowania muzyczne, wrażliwość i pasja, którą słychać w jego muzyce sprawiają, że nie tylko jest wziętym artystą, ale jego interpretacje spotykają się z gorącym przyjęciem u publiczności.
Krzysztof Hliniak
taniec, kierownik zespołu
Historia:

Tancerz i kierownik zespołu flamenco Aire Andaluz. Tancerz Zespołu Tańca Ludowego Krakowiak AWF Kraków.

Instruktor tańca. Manager kultury. Absolwent historii i Studiów Podyplomowych z Zarządzania Kulturą. Ukończył Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z tańca współczesnego organizowany przez MKiDN NCK. Uczestnik warsztatów menadżerów sztuki podczas XIII Międzynarodowej Konferencji Tańca w Bytomiu. Członek stowarzyszenia Polskie Forum Choreologiczne.

Autor i koordynator projektów propagujących taniec i kultury różnych narodów m.in.: Festiwalu Sentir Flamenco 2004-2011, Podgórskiego Święto Tańca, Etnicznych Piątków w Dworze Czeczów, Koncertów Etnicznych w DK Podgórze oraz potańcówek folkowych. Koordynator programu artystycznego Restauracji Studnia Życzeń - Klub Studnia w Krakowie.

Tańczy od 1990 r. Uczestniczył i uczestniczy w warsztatach obejmujących różne rodzaje sztuki tanecznej, szczególnie etnicznej. Tańca towarzyskiego uczył się u Janusza Białego w KTT Bawinek/Skarlet, modernu w Ymca Sance Group u Renaty Świerczek. Podczas Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego Koszęcin 2006 uczył się tańca współczesnego u Katarzyny Skawińskiej i Michała Zubkowa, tańca ludowego u Zofii i Jana Czechlewskich, tańca klasycznego u Mileny Jurczyk. Brał udział w Warsztatach Tańców Ludowych Letniej Szkoły Artystycznej Koszęcin 2008 poszerzając znajomość tańców polskich u Zofii i Jana Czechlewskich, Magdaleny Borowiec, Jarosława Świątka i Aleksandry Začkovej.

Flamenco uczy się od 1999 r. u Małgorzaty Drzał, Laury La Risy, Charlotte Gerber, Juana Triguerosa, La Antonii, Małgorzaty Matuszewskiej, Anny Mendak, Marty Dębskiej a także w Amparo de Triana Flamencostudio, Carmen de las Cuevas i Pasionflamenco.

Z ZTL Krakowiak nagrał w 2009 roku płytę "Idzie już kolęda wszyscy się radujcie".
Mateusz Sarapata
cajón, bongosy, instrumenty pekusyjne
Historia:

perkusjonalista, właściciel firmy Centrum Rytmu. Zainspirowany rytmiką latynoską i zachodnio-afrykańską, którą wykorzystuje w projektach etnicznych, jazzowych, latinjazzowych, elektronicznych, setach DJ-skich, jak również prowadząc dzałalność edukacyjną.
Ernest Heksel
trąbka
Historia:

Ernest Heksel jest absolwentem Policealnego Studium Jazzu w Warszawie i Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie trąbki jazzowej. Swoje umiejętności rozwijał pod kierunkiem Mieczysława Pawelca, Roberta Majewskiego, a następnie Piotra Wojtasika. Działalność artystyczną związał z jazzem i szeroko rozumianą muzyką rozrywkową.
Współpracował z zespołami: Mikromusic, Vladimirska, BBBlues, Majahba, Omni Con Ire, Miloopa, Wnętrza; brał udział w nagraniach zespołów Latający Batyskaf i Etna Kontrabande; miał okazję występować w orkiestrze Adama Sztaby w programie Idol, w Big Bandzie zespołu Lombard, w orkiestrze Teatru Muzycznego „Capitol” we Wrocławiu oraz w orkiestrze transoceanicznych linii pasażerskich Oceania Cruises.

Aktualnie mieszka w Krakowie, prowadzi Big Band Dobczyce, uczy gry na trąbce w Szkole Muzycznej w Świątnikach Górnych, gra między innymi w orkiestrze Kopalni Soli w Wieliczce. W zespole Aire Andaluz od 2012 roku.

Preferowane miejsca na koncerty i oczekiwane wynagrodzenie dla zespołu:

Kluby

Sale koncertowe

Plener

Imprezy zamknięte

Wymagania techniczne: [pdf]

Data powstania: 2001
Kraj: Polska

Strona WWW: http://aireandaluz.art.pl/

Członkowie:

Akiko Biedroń
taniec, kastaniety
Historia: Pokaż historię

Tancerka i instruktor flamenco. Urodzona w Japonii. W wieku 18 lat spotkała się z tańcem flamenco i nim się zafascynowała. W Japonii uczyła się od Mayumi Kagity www.arte-y-solera.com i Eco Endou www.ne.jp Estudio Eco oraz brała cursillos u hiszpańskich tancerzy. W 2003 roku przez pół roku była w Sewilli w Hiszpanii, aby uczyć się flamenco u Joana Polvillo, Pastory Galvan, Alaceli Arcala i innych nauczycieli. W 2004 r. otwarła studio flamenco w Tokio w Japonii. Organizowała także wiele koncertów, imprez i przedstawień. W 2006 r. zamieszkała w Polsce i rozpoczęła nauczanie flamenco i tańca japońskiego oraz występy. Od 2009 roku jest częścią Zespołu flamenco Aire Andaluz. Posiada wspaniała technikę flamenco puro, która wzbudza entuzjazm oglądających. Jej taniec jest pełen pasji i wyrazu.Magdalena Lechowska
Wokal
Historia: Pokaż historię

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Wieloletni pobyt w Ameryce Południowej pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Jej pasją od zawsze była muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. Wywarło ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, czy tangiem. W dzieciństwie uczyła się gry na skrzypcach u boku swojego ojca - Andrzeja Lechowskiego. W dorobku artystycznym ma występy jako skrzypaczka w licznych orkiestrach kameralnych w Kolumbii. Po powrocie do Polski odkryła pasję do śpiewu, wyrażając w ten sposób nostalgię i tęsknotę za krajem dzieciństwa. Jest wokalistką Aire Andaluz od jego początków w 2001 r. Razem z zespołem wykonuje repertuar flamenco, hiszpański, kubański i meksykański. Śpiewu flamenco uczyła się u granadyjskich śpiewaków: Carmen Fernandez i José Antonio Santiago "El Cafelete". Brała udział w warsztatach śpiewu m.in. z José Parrono i Irene Alvarez. Jest jedną z niewielu wokalistek w Polsce śpiewających flamenco. W 2005 r. poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać tanga argentyńskie. Ma za sobą występy na prestiżowych festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu i wernisażach wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa Stanisława Markowskiego. W kwietniu 2008 r. wygrała edycję konkursu „Śpiewać Każdy Może” w CK Rotunda w Krakowie wykonując utwór "Llorona" Chaveli Vargas z akompaniamentem Adam Hliniaka. W 2011 roku zakwalifikowała się do półfinału IV edycji programu Mam Talent TVN wykonując repertuar meksykański. Silny i temperamentny głos świetnie sprawdza się w interpretacji argentyńskich tang, pieśni flamenco i żywiołowej muzyki latynoskiej. Pod względem interpretacji umiejętność przekazu emocji sprawia że nie da się jej zaszufladkować, a jej śpiew nie pozostaje nikomu obojętny.Magdalena Malska
taniec
Historia: Pokaż historię

ancerka, artystka Opery Krakowskiej. Kierownik i pedagog Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Choreograf. Doktorat filozofii zdobyła pracą "Filozofia baletu". Magister pedagogiki baletu Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina. Członkini stowarzyszenia Polskie Forum Choreologiczne. Współpracuje jako pedagog i choreograf z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Uniwersytetem Świętokrzyskim oraz Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk". W swoim bogatym dorobku artystycznym i pracy scenicznej tańczyła partie solowe m.in. w baletach "Dziadek do orzechów", "Śnieżka", "Pięć wizji miłości", "Stabat Mater", "Chopiniana", "Paquita", "Giselle", "Akademia Pani Teci", "Spojrzenia" i "Światy równoległe" do muzyki Jarosława Śmietany. Występowała w licznych w operach i operetkach np. "Faust", "Straszny Dwór", "Halka", "Carmen", "Księżniczka Czardasza", "Madama Butterfly". Realizowała pokazy Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Współautorka spektaklu "Tajemnice baletowe". Układała choreografię utworu Cielito Lindo do programu Podróże z żartem - Meksyk w TVP 2. Od IX 2001 r. tańczy w zespole flamenco Aire Andaluz. Flamenco i kulturę hiszpańską kocha i studiuje od wielu lat. Uczyła się m.in w: Amparo de Triana Flamencostudio, Carmen de las Cuevas i Pasionflamenco, u Eliasa Moralesa, Nurii Plany, Laury La Risy, CharlotteGerber, Małgorzaty Matuszewskiej i Juana Triguerosa. Jej taniec wyraża zarówno pasję i namiętność, jak i delikatność i wdzięk. Bogaty warsztat, doświadczenie sceniczne i miłość do tańca powodują, że jej kreacje są zawsze świetnie przygotowane i bardzo dobrze odbierane przez publiczność.Adam Hliniak
Gitara
Historia: Pokaż historię

Gitarzysta (flamenco, gitara hawajska - lap steel guitar, ukulele, cura baglama saz), perkusjonista (palmas, darbuka, cajón, bongosy). Nauczyciel gitary w SM I Stopnia DaCapo. Prowadził zajęcia z gitary w Klubie Mirage, CKSM Na Kozłówce i CKK Mistrzejowice. Prowadzi lekcje indywidualne, kursy gry na gitarze i instrumentach perkusyjnych i zajęcia z rytmów flamenco i arabskich. Gry na gitarze uczył się od 1991 r. u Ryszarda Bialica Flamenco uczył się od 1994 r. u Grzegorza Guzika, a później u Carlosa El Canario w Berlinie, Emilio Mayi w Carmen de las Cuevas, w Pasionflamenco i wybitnego gitarzysty Francisco Manuela Diaza. Od 1992 r. występuje z poezją śpiewaną, flamenco, muzyką latynoamerykańską, cygańską, arabską i bałkańską oraz repertuarem gitarowym. W 2001 r. wspólnie z Krzysztofem Hliniakiem założył i prowadzi Zespół flamenco Aire Andaluz. Współpracuje z wieloma zespołami i artystami. Są to m.in: Zespoł Tańców i Pieśni Bałkańskich "Iglika", La Pasión, Hayat, Katarzyna "Amunet" Kostek, Agnieszka Dulny i Agnieszka Kuchnia. Występował również z zespołami My i Pasaż, Łacho Drom, Rafałem Drewnianym, Cristianem Carrasco, Juanem Delgado i innymi artystami. Uczestniczył m.in. w: Dniach Maroka, Taboriadzie 2006 (Lublin), ArtPark (Warszawa), Etnofestiwalu 2007-2009 (Malbork), Festiwalu Młode(j) Sztuki 2011 (Bełchatów). Zaaranżował i wykonał część oprawy muzycznej programu TVP 2 Podróże z Żartem - Meksyk. W odcinkach Peru i Argentyna uczestniczył na zaproszenie zespołu Fiesta Inka. Akompaniował podczas warsztatów flamenco i tańca orientalnego prowadzonych przez: Aishę Yildirim, Agnieszkę Saffijah Rapacz, Martę Salmę Galewską, Agatę Będkowską, Małgorzatę Drzał, Charlotte Gerber, Krzysztofa Hliniaka, Katarzynę Amunet Kostek, Małgorzatę Matuszewską, Carmen Pilar, Laurę La Risę i Juana Triguerosa. Akompaniował Magdalenie Lechowskiej w kwietniu 2008 r. podczas wygranego przez nią konkursu Śpiewać Każdy Może, a także podczas występu Akiko Biedroń w II edycji Mam Talent TVN. Do IV edycji Mam Talent dla Magdaleny Lechowskiej nagrał podkład gitarowy utwory Volver z repertuaru Chaveli Vargas. Szerokie zainteresowania muzyczne, wrażliwość i pasja, którą słychać w jego muzyce sprawiają, że nie tylko jest wziętym artystą, ale jego interpretacje spotykają się z gorącym przyjęciem u publiczności.Krzysztof Hliniak
taniec, kierownik zespołu
Historia: Pokaż historię

Tancerz i kierownik zespołu flamenco Aire Andaluz. Tancerz Zespołu Tańca Ludowego Krakowiak AWF Kraków. Instruktor tańca. Manager kultury. Absolwent historii i Studiów Podyplomowych z Zarządzania Kulturą. Ukończył Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z tańca współczesnego organizowany przez MKiDN NCK. Uczestnik warsztatów menadżerów sztuki podczas XIII Międzynarodowej Konferencji Tańca w Bytomiu. Członek stowarzyszenia Polskie Forum Choreologiczne. Autor i koordynator projektów propagujących taniec i kultury różnych narodów m.in.: Festiwalu Sentir Flamenco 2004-2011, Podgórskiego Święto Tańca, Etnicznych Piątków w Dworze Czeczów, Koncertów Etnicznych w DK Podgórze oraz potańcówek folkowych. Koordynator programu artystycznego Restauracji Studnia Życzeń - Klub Studnia w Krakowie. Tańczy od 1990 r. Uczestniczył i uczestniczy w warsztatach obejmujących różne rodzaje sztuki tanecznej, szczególnie etnicznej. Tańca towarzyskiego uczył się u Janusza Białego w KTT Bawinek/Skarlet, modernu w Ymca Sance Group u Renaty Świerczek. Podczas Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego Koszęcin 2006 uczył się tańca współczesnego u Katarzyny Skawińskiej i Michała Zubkowa, tańca ludowego u Zofii i Jana Czechlewskich, tańca klasycznego u Mileny Jurczyk. Brał udział w Warsztatach Tańców Ludowych Letniej Szkoły Artystycznej Koszęcin 2008 poszerzając znajomość tańców polskich u Zofii i Jana Czechlewskich, Magdaleny Borowiec, Jarosława Świątka i Aleksandry Začkovej. Flamenco uczy się od 1999 r. u Małgorzaty Drzał, Laury La Risy, Charlotte Gerber, Juana Triguerosa, La Antonii, Małgorzaty Matuszewskiej, Anny Mendak, Marty Dębskiej a także w Amparo de Triana Flamencostudio, Carmen de las Cuevas i Pasionflamenco. Z ZTL Krakowiak nagrał w 2009 roku płytę "Idzie już kolęda wszyscy się radujcie".Mateusz Sarapata
cajón, bongosy, instrumenty pekusyjne
Historia: Pokaż historię

perkusjonalista, właściciel firmy Centrum Rytmu. Zainspirowany rytmiką latynoską i zachodnio-afrykańską, którą wykorzystuje w projektach etnicznych, jazzowych, latinjazzowych, elektronicznych, setach DJ-skich, jak również prowadząc dzałalność edukacyjną.Ernest Heksel
trąbka
Historia: Pokaż historię

Ernest Heksel jest absolwentem Policealnego Studium Jazzu w Warszawie i Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie trąbki jazzowej. Swoje umiejętności rozwijał pod kierunkiem Mieczysława Pawelca, Roberta Majewskiego, a następnie Piotra Wojtasika. Działalność artystyczną związał z jazzem i szeroko rozumianą muzyką rozrywkową. Współpracował z zespołami: Mikromusic, Vladimirska, BBBlues, Majahba, Omni Con Ire, Miloopa, Wnętrza; brał udział w nagraniach zespołów Latający Batyskaf i Etna Kontrabande; miał okazję występować w orkiestrze Adama Sztaby w programie Idol, w Big Bandzie zespołu Lombard, w orkiestrze Teatru Muzycznego „Capitol” we Wrocławiu oraz w orkiestrze transoceanicznych linii pasażerskich Oceania Cruises. Aktualnie mieszka w Krakowie, prowadzi Big Band Dobczyce, uczy gry na trąbce w Szkole Muzycznej w Świątnikach Górnych, gra między innymi w orkiestrze Kopalni Soli w Wieliczce. W zespole Aire Andaluz od 2012 roku.Historia:

AIRE ANDALUZ powstał wiosną 2001 r. jako pierwszy w Krakowie zespół łączący na żywo śpiew, taniec i muzykę flamenco. W repertuarze zespołu jest również wokalna i instrumentalna muzyka latynoamerykańska. W październiku 2011 r. zespół został laureatem II miejsca konkursu na interpretację piosenki Marka Grechuty podczas Grechuta Festival 2011.

Wykonujemy najważniejsze style flamenco: bulerias, soleares, alegrias, tangos, sevillanas, znane rumby i hiszpańskie przeboje: Bamboleo, Baila me oraz lubiane utwory latynoamerykańskie: Cielito lindo, Guantanamera, Chan chan i wiele innych. Artyści zespołu wykonują też hiszpańską i latynoamerykańską muzykę gitarową. Zespół wykorzystuje podczas występów klaskanie, stepowanie; taniec z wachlarzem, kapeluszem i chustą; kastaniety i instrumenty perkusyjne.

Aktualnie program artystyczny zespołu składa się z następujących propozycji:
- Koncerty, pokazy i warsztaty flamenco
- Koncerty muzyki latynoamerykańskiej
- Polska i hiszpańska poezja śpiewana
- Flamenco klasycznie Koncert hiszpański
Szczegóły powyższych propozycji na podstronie Oferta.

Wyjątkowy klimat koncertów zespołu tworzy ekspresyjny śpiew, w wykonaniu jednej z niewielu wokalistek uprawiających tę sztukę w Polsce Magdaleny Lechowskiej, wyśmienita gra na gitarze Adama Hliniaka oraz pełen wyrazu taniec znakomitych Akiko Biedroń, Magdaleny Malskiej oraz Krzysztofa Hliniaka, jednego z nielicznych w Polsce tancerzy flamenco. Skład zespołu uzupełniają znakomici instrumentaliści Mateusz Sarapata - instrumenty perkusyjne i Ernest Heksel - trąbka.
Pokaż

O artyście:

<br>
<br><b>Historia:</b><br>
AIRE ANDALUZ powstał wiosną 2001 r. jako pierwszy w Krakowie zespół łączący na żywo śpiew, taniec i muzykę flamenco. W repertuarze zespołu jest również wokalna i instrumentalna muzyka latynoamerykańska. W październiku 2011 r. zespół został laureatem II miejsca konkursu na interpretację piosenki Marka Grechuty podczas Grechuta Festival 2011.<br />
<br />
Wykonujemy najważniejsze style flamenco: bulerias, soleares, alegrias, tangos, sevillanas, znane rumby i hiszpańskie przeboje: Bamboleo, Baila me oraz lubiane utwory latynoamerykańskie: Cielito lindo, Guantanamera, Chan chan i wiele innych. Artyści zespołu wykonują też hiszpańską i latynoamerykańską muzykę gitarową. Zespół wykorzystuje podczas występów klaskanie, stepowanie; taniec z wachlarzem, kapeluszem i chustą; kastaniety i instrumenty perkusyjne.<br />
<br />
Aktualnie program artystyczny zespołu składa się z następujących propozycji:<br />
- Koncerty, pokazy i warsztaty flamenco<br />
- Koncerty muzyki latynoamerykańskiej<br />
- Polska i hiszpańska poezja śpiewana<br />
- Flamenco klasycznie Koncert hiszpański<br />
Szczegóły powyższych propozycji na podstronie Oferta.<br />
<br />
Wyjątkowy klimat koncertów zespołu tworzy ekspresyjny śpiew, w wykonaniu jednej z niewielu wokalistek uprawiających tę sztukę w Polsce Magdaleny Lechowskiej, wyśmienita gra na gitarze Adama Hliniaka oraz pełen wyrazu taniec znakomitych Akiko Biedroń, Magdaleny Malskiej oraz Krzysztofa Hliniaka, jednego z nielicznych w Polsce tancerzy flamenco. Skład zespołu uzupełniają znakomici instrumentaliści Mateusz Sarapata - instrumenty perkusyjne i Ernest Heksel - trąbka.<br>
Pokaż

Wymagania techniczne:

Brak aktualności!

Link do strony:
[link]

Kontakt z osobą reprezentującą:

Krzysztof Hliniak

E-mail:
aireandaluz@op.pl

Telefon:
888734924


Imprezy tego użytkownika

Brak imprez

Imprezy dodane przez innych użytkowników

Brak imprez

Archiwum imprez

Brak projektów!