MusicAiderForgot your password?

pl

AUTOMATIZER

Don't have an account? Join us!Try automatizer
Start

PROFIL UŻYTKOWNIKA - Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej "YAPA" - Festiwale-przeglądy

Avatar
Gatunki: Folk, Ethno, World music; Celtic music; Folk; folk rock; innych narodów; polska; ukraińska; Country; instrumentalna; Muzyka akustyczna; piosenka; autorska; ballada; Poezja śpiewana; turystyczna; żeglarska

nullnullnullnullnull

Statystyki wejść: 4466
Statystyki głosów:
1: 0%
2: 0%
3: 0%
4: 0%
5: 0%Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej "YAPA"

Jestem na rynku muzycznym od:
1974r.

Działam(y):
Na rynku krajowym

Moje doświadczenie oceniam na:
profesjonalne
Gatunki: Folk, Ethno, World music; Celtic music; Folk; folk rock; innych narodów; polska; ukraińska; Country; instrumentalna; Muzyka akustyczna; piosenka; autorska; ballada; Poezja śpiewana; turystyczna; żeglarska


Informacje:

Skala: krajowa,
Termin imprezy: 8-10 marca
Ilość zorganizowanych imprez: 39
Cykliczna: tak
Ilość publiczności: 1500

Opis:
YAPA nie jest jedyną imprezą z muzyką turystyczną i poetycką w Polsce. Takich jest wiele. Ale na pewno jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i nie dająca się pomylić z niczym innym. Co roku w połowie marca gromadzi na trzy dni w Łodzi wszelkiej maści ludzi: wykonawców, wolontariuszy i publiczność, którzy chcą spotkać się, żeby pograć, pośpiewać i posłuchać. Łączy ich zamiłowanie do wszelkiego typu form przemieszczania się. Ludzie Ci włóczą się po górach, połoninach, jeziorach, morzach i… różnorakich przeglądach i festiwalach także.
To właśnie publiczność wyróżnia Yapę spośród wielu innych imprez. Publiczność śpiewa razem z wykonawcami, wyraża bardzo głośny aplauz przy użyciu strun głosowych, gwizdków, budzików, syren strażackich i czego się da. Równie głośno potrafi wyrazić niezadowolenie z nudzących konferansjerów czy zespołów – potrafi skutecznie ich zagłuszyć a nawet skłonić do zejścia ze sceny. Jednak najczęściej pokazuje jak wspaniale można się bawić siedząc przez trzy dni na twardych i ciasnych ławeczkach, w dusznej sali gimnastycznej przerobionej przez dzielny serwis na salę koncertową (podobno nie ma ryzyka pożaru, ponieważ ilość tlenu jest znikoma – tak zażartował sobie niegdyś jeden ze strażaków).
Historia Yapy sięga roku 1974 – wtedy to Wojtek Hempel, po sukcesie grupy Płazików na III Bazunie (wystąpili w konkursie z piosenką „Grosza nie mam”) wpadł na pomysł stworzenia podobnego przeglądu w Łodzi. Dlaczego Yapa? Skąd ta nazwa? Wymyślił ją pierwszy konferansjer Janusz „Mayta” Majewski, którego zainspirowała rycina medyczna będąca na plakacie przeglądu. Publiczność przyjęła nazwę z entuzjazmem.
Z wielu artystów, którzy w pierwszych latach istnienia przeglądu stawali przed yapową publicznością, niejeden na stałe wszedł do kanonu piosenki turystycznej i poetyckiej. Pierwsze kroki na Yapie stawiali między innymi Jerzy Filar, Elżbieta Adamiak, Olek Grotowski, Wolna Grupa Bukowina, EKT Gdynia, Pod Strzechą, Wołosatki, Robert Kasprzycki, Dom o Zielonych Progach i wiele innych. Co roku pojawiają się nowi wykonawcy. Przez te 36 edycji na Yapie zaistniała całkiem spora liczba znanych dziś i lubianych zespołów.
Od początku Yapa jest organizowana przez studentów. Od samego początku związany był z nią Studencki Klub Turystyczny PŁazik oraz Studenckie Radio Żak, potem dołączyło również Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.

Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej "YAPA"

Organizatorzy:

• SKT "PŁazik"
• Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej
• Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich Łódź

Miesiąc, w którym się odbywa: Marzec
Tydzień miesiąca: 2

Organizowany od: 1974

Liczba odbytych edycji: 40

Link do strony: [link]

Facebook: [link]

Gatunki festiwalu: Blues; Folk, Ethno, World music; Country; piosenka; autorska; ballada; Poezja śpiewana; turystyczna; żeglarska


Adres

Kraj: Polska
Województwo: Polska
Miasto: Łódź

Ulica: Stefanowskiego
Nr: 30Informacje o festiwalu/przeglądzie (historia, idea, ciekawostki):

11 marca w Łodzi odbędzie się wyjątkowy festiwal. Już po raz 41 spotkają się na nim miłośnicy poezji śpiewanej, autorskiej, turystycznej i szeroko pojętego folku. Spotkają się, żeby wspólnie słuchać muzyki, grać i śpiewać. Yapa to największe takie wydarzenie w Polsce i jeden z najstarszych festiwali muzyki turystycznej i studenckiej w kraju. Jego początki sięgają lat 70., kiedy w głowach członków Studenckiego Klubu Turystycznego „PŁazik” Politechniki Łódzkiej zrodził się pomysł przeniesienia górskiego klimatu do Łodzi. Od tamtego czasu Yapa wpisuje się w kalendarz jako jedna z najważniejszych imprez kulturalnych zarówno w Łodzi jak i w Polsce. Zmiany miejsc organizacji imprezy, wyzwania związane z rozwijającą się techniką estradową i z dostępnymi środkami przekazu, a wreszcie zmiana ustroju Państwa nie przeszkodziły w organizowaniu kolejnych edycji. YAPA zaczęła żyć własnym życiem, zdobywając popularność w środowiskach akademickich, turystycznych i harcerskich w całej Polsce.

            Dzisiejsza Yapa w niewielkim stopniu przypomina jednak klimat lat 70. Teraz to duży festiwal, w którego organizacji uczestniczy ponad 100 wolontariuszy (członków SKT „PŁazik”, Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej i Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi). Dzisiaj, aby zadowolić publiczność, nie wystarczy już improwizacja z gitarą. Na scenie występują zespoły w pełnym składzie, z piosenkami profesjonalnie aranżowanymi i wydawanymi na płytach, obsługiwane przez najlepszych techników. Kilkadziesiąt godzin koncertów transmitowanych jest na żywo w internecie, a także za pośrednictwem Studenckiego Radia Żak. Tym, którzy zdecydują się na przyjazd do Łodzi, organizatorzy oferują bezpłatne noclegi. Informacja na temat rezerwacji noclegów dostępna jest na stronie festiwalu w zakładce „Noclegi”.

            Tegoroczny festiwal zapowiada się naprawdę wyjątkowo i zaspokoi nawet najbardziej wymagającą widownię. Na scenie pojawią się zespoły, które w ostatnich latach przyciągały na Yapę rzeszę wielbicieli (Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Kuśka Brothers, Caryna), artyści, którzy świętowali swój triumf na Yapie (Chwila Nieuwagi, Basia Beuth, Daniel Gałązka), a także zaskakujące duety, które można usłyszeć tylko na Yapie – Olek Grotowski i Zuzanna. Wśród wykonawców pojawią się wręcz legendarne formacje, dzięki którym na szlakach, w bazach studenckich czy schroniskach możemy śpiewać niezliczoną liczbę piosenek – Seta, Mikroklimat, Jerzy Filar, Orkiestra św. Mikołaja. Wisienką na torcie będzie występ wykonawców, których nie trzeba nikomu przedstawiać – Roberta Kasprzyckiego i grupy Plateau.

            Yapa to też miejsce dla artystów stawiających pierwsze kroki na scenie. To właśnie z ich udziałem co roku odbywa się koncert konkursowy, w którym kiedyś zaczynały takie zespoły, jak Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina czy EKT Gdynia. Zgłoszenia organizatorzy przyjmują do 3 marca.

            Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, Instagramie i Twitterze.  Bezpośrednio przed Festiwalem uruchomimy też profil na Snapchacie. Warto śledzić wszystkie social media Yapy – w tym roku mamy w planie sporo konkursów, podczas których będzie można wygrać m.in. karnety na Festiwal.


Data powstania: 1974r.
Skala: krajowa,
Strona WWW: http://www.yapa.art.pl/2015/

Termin imprezy: 8-10 marca
Ilość zorganizowanych imprez: 38
Ilość zorganizowanych imprez: 39
Cykliczna: tak
Ilość miejsc: 1000
Ilość publiczności: 1500

O artyście:

<p><strong>Skala: </strong> krajowa, <br /> <strong>Termin imprezy: </strong>8-10 marca<br /> <strong>Ilość zorganizowanych imprez: </strong>39<br /> <strong>Cykliczna: </strong>tak<br /> <strong>Ilość publiczności: </strong>1500<br /> <br /><strong>Opis:</strong><br /> YAPA nie jest jedyną imprezą z muzyką turystyczną i poetycką w Polsce. Takich jest wiele. Ale na pewno jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i nie dająca się pomylić z niczym innym. Co roku w połowie marca gromadzi na trzy dni w Łodzi wszelkiej maści ludzi: wykonawc&oacute;w, wolontariuszy i publiczność, kt&oacute;rzy chcą spotkać się, żeby pograć, pośpiewać i posłuchać. Łączy ich zamiłowanie do wszelkiego typu form przemieszczania się. Ludzie Ci wł&oacute;czą się po g&oacute;rach, połoninach, jeziorach, morzach i&hellip; r&oacute;żnorakich przeglądach i festiwalach także.<br /> To właśnie publiczność wyr&oacute;żnia Yapę spośr&oacute;d wielu innych imprez. Publiczność śpiewa razem z wykonawcami, wyraża bardzo głośny aplauz przy użyciu strun głosowych, gwizdk&oacute;w, budzik&oacute;w, syren strażackich i czego się da. R&oacute;wnie głośno potrafi wyrazić niezadowolenie z nudzących konferansjer&oacute;w czy zespoł&oacute;w &ndash; potrafi skutecznie ich zagłuszyć a nawet skłonić do zejścia ze sceny. Jednak najczęściej pokazuje jak wspaniale można się bawić siedząc przez trzy dni na twardych i ciasnych ławeczkach, w dusznej sali gimnastycznej przerobionej przez dzielny serwis na salę koncertową (podobno nie ma ryzyka pożaru, ponieważ ilość tlenu jest znikoma &ndash; tak zażartował sobie niegdyś jeden ze strażak&oacute;w).<br /> Historia Yapy sięga roku 1974 &ndash; wtedy to Wojtek Hempel, po sukcesie grupy Płazik&oacute;w na III Bazunie (wystąpili w konkursie z piosenką &bdquo;Grosza nie mam&rdquo;) wpadł na pomysł stworzenia podobnego przeglądu w Łodzi. Dlaczego Yapa? Skąd ta nazwa? Wymyślił ją pierwszy konferansjer Janusz &bdquo;Mayta&rdquo; Majewski, kt&oacute;rego zainspirowała rycina medyczna będąca na plakacie przeglądu. Publiczność przyjęła nazwę z entuzjazmem.<br /> Z wielu artyst&oacute;w, kt&oacute;rzy w pierwszych latach istnienia przeglądu stawali przed yapową publicznością, niejeden na stałe wszedł do kanonu piosenki turystycznej i poetyckiej. Pierwsze kroki na Yapie stawiali między innymi Jerzy Filar, Elżbieta Adamiak, Olek Grotowski, Wolna Grupa Bukowina, EKT Gdynia, Pod Strzechą, Wołosatki, Robert Kasprzycki, Dom o Zielonych Progach i wiele innych. Co roku pojawiają się nowi wykonawcy. Przez te 36 edycji na Yapie zaistniała całkiem spora liczba znanych dziś i lubianych zespoł&oacute;w.<br /> Od początku Yapa jest organizowana przez student&oacute;w. Od samego początku związany był z nią Studencki Klub Turystyczny PŁazik oraz Studenckie Radio Żak, potem dołączyło r&oacute;wnież Studenckie Koło Przewodnik&oacute;w Beskidzkich w Łodzi.</p>
Pokaż

Opis:

YAPA nie jest jedyną imprezą z muzyką turystyczną i poetycką w Polsce. Takich jest wiele. Ale na pewno jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i nie dająca się pomylić z niczym innym. Co roku w połowie marca gromadzi na trzy dni w Łodzi wszelkiej maści ludzi: wykonawców, wolontariuszy i publiczność, którzy chcą spotkać się, żeby pograć, pośpiewać i posłuchać. Łączy ich zamiłowanie do wszelkiego typu form przemieszczania się. Ludzie Ci włóczą się po górach, połoninach, jeziorach, morzach i… różnorakich przeglądach i festiwalach także.
To właśnie publiczność wyróżnia Yapę spośród wielu innych imprez. Publiczność śpiewa razem z wykonawcami, wyraża bardzo głośny aplauz przy użyciu strun głosowych, gwizdków, budzików, syren strażackich i czego się da. Równie głośno potrafi wyrazić niezadowolenie z nudzących konferansjerów czy zespołów – potrafi skutecznie ich zagłuszyć a nawet skłonić do zejścia ze sceny. Jednak najczęściej pokazuje jak wspaniale można się bawić siedząc przez trzy dni na twardych i ciasnych ławeczkach, w dusznej sali gimnastycznej przerobionej przez dzielny serwis na salę koncertową (podobno nie ma ryzyka pożaru, ponieważ ilość tlenu jest znikoma – tak zażartował sobie niegdyś jeden ze strażaków).
Historia Yapy sięga roku 1974 – wtedy to Wojtek Hempel, po sukcesie grupy Płazików na III Bazunie (wystąpili w konkursie z piosenką „Grosza nie mam”) wpadł na pomysł stworzenia podobnego przeglądu w Łodzi. Dlaczego Yapa? Skąd ta nazwa? Wymyślił ją pierwszy konferansjer Janusz „Mayta” Majewski, którego zainspirowała rycina medyczna będąca na plakacie przeglądu. Publiczność przyjęła nazwę z entuzjazmem.
Z wielu artystów, którzy w pierwszych latach istnienia przeglądu stawali przed yapową publicznością, niejeden na stałe wszedł do kanonu piosenki turystycznej i poetyckiej. Pierwsze kroki na Yapie stawiali między innymi Jerzy Filar, Elżbieta Adamiak, Olek Grotowski, Wolna Grupa Bukowina, EKT Gdynia, Pod Strzechą, Wołosatki, Robert Kasprzycki, Dom o Zielonych Progach i wiele innych. Co roku pojawiają się nowi wykonawcy. Przez te 36 edycji na Yapie zaistniała całkiem spora liczba znanych dziś i lubianych zespołów.
Od początku Yapa jest organizowana przez studentów. Od samego początku związany był z nią Studencki Klub Turystyczny PŁazik oraz Studenckie Radio Żak, potem dołączyło również Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.
Pokaż

Promocja:Wyposażenie techniczne: Oświetlenie, Obsługa techniczna, Szatnia, Klimatyzacja,
Pokrycie dodatkowych kosztów: przejazd, nocleg, aprowizacja, promocja imprez, bilety, informacja w mediach, poszukiwanie sponsorów,
Brak aktualności!

E-mail:
yapa@yapa.art.pl

Telefon:
692-759-291

Link do strony:
[link]

FB FB

Kontakt z osobą reprezentującą:

Mateusz Jakóbczak

E-mail:
yapa@yapa.art.pl

Telefon:
695429562


Imprezy tego użytkownika

Brak imprez

Imprezy dodane przez innych użytkowników

Brak imprez

Archiwum imprez

Albumy:

Avatar
Tytuł: 40 Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystyczne YAPA 2015
Rok wydania: 2015
Czas albumu: 40
Cena albumu: 0 PLN


POBIERZ

Tytuł Ocena Zapamiętaj Czas Cena Wideo/Tekst Kup
Ściągnij

Wieńce i wianki
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3.28 0 PLN Tekst
POBIERZ


Za taki ból
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 2.18 0 PLN Tekst
POBIERZ


Stolik
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3.54 0 PLN Tekst
POBIERZ


Być może
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3.16 0 PLN Tekst
POBIERZ


Kartka z kalendarza
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 2.55 0 PLN Tekst
POBIERZ


Tango dla poety
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3.21 0 PLN Tekst
POBIERZ


Smak lata
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3.53 0 PLN Tekst
POBIERZ


Papierosy i serce
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 2.58 0 PLN Tekst
POBIERZ


Czasu i wody
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3.08 0 PLN Tekst
POBIERZ


Ballada partyzancka
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 4.41 0 PLN Tekst
POBIERZ


Waga
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 2.47 0 PLN Tekst
POBIERZ


Nie do wiary
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3.54 0 PLN Tekst
POBIERZAvatar
Tytuł: 39 Yapa 2014
Rok wydania: 2014
Czas albumu: 52:31
Cena albumu: 0 PLN


POBIERZ

Tytuł Ocena Zapamiętaj Czas Cena Wideo/Tekst Kup
Ściągnij

Włóczęga
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 4:36 0 PLN Tekst
POBIERZ


Pytania
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 4:55 0 PLN Tekst
POBIERZ


Czas odpocząć
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3:15 0 PLN Tekst
POBIERZ


Niebo pełne gwiazd
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3:25 0 PLN Tekst
POBIERZ


Niewygodnie
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3:46 0 PLN Tekst
POBIERZ


Naczynia
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3:32 0 PLN Tekst
POBIERZ


Szklane paciorki
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 4:44 0 PLN Tekst
POBIERZ


Zgon Zefira
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 5:36 0 PLN Tekst
POBIERZ


Cienie minione
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3:43 0 PLN Tekst
POBIERZ


Szanta Piwna
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 2:55 0 PLN Tekst
POBIERZ


W mej oczyszczalni
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 3:93 0 PLN Tekst
POBIERZ


O wędrowaniu z parą
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 4:18 0 PLN Tekst
POBIERZ


Na Ułańskie stepy
nullnullnullnullnull
Dodaj do listy 4:17 0 PLN Tekst
POBIERZ