MusicAiderForgot your password?

pl

AUTOMATIZER

Don't have an account? Join us!Try automatizer
Start

PROFIL UŻYTKOWNIKA - COLORADO BAND - Zespół, Wokalista, Instrumentalista, Kompozytor, Tekściarz

Avatar
Gatunki: Country; Country

nullnullnullnullnull

Statystyki wejść: 2100
Statystyki głosów:
1: 0%
2: 0%
3: 0%
4: 0%
5: 0%Gatunki: Country; Country


Liczba członków zespołu: 5

Skład zespołu:

JANUSZ NASTAROWICZ
VOC, ACUSTIC GUITAR, HARM

LESZEK LASKOWSKI
PEDAL STEEL GUITAR

JACEK KARASIŃSKI
ELECTRIC GUITAR, BACK VOC

DARIUSZ BEŁDOWSKI
BASS, BACK VOC

DARTEK WRONISZEWSKI
DRUMS


Preferowane miejsca na koncerty i oczekiwane wynagrodzenie dla zespołu:

Kluby

Sale koncertowe

Plener

Imprezy zamknięte
Muzycy towarzyszący:

JANUSZ NASTAROWICZ VOC, ACUSTIC GUITAR, HARM

LESZEK LASKOWSKI PEDAL STEEL GUITAR

JACEK KARASIŃSKI ELECTRIC GUITAR, BACK VOC

DARIUSZ BEŁDOWSKI BASS, BACK VOC

DARTEK WRONISZEWSKI DRUMS


Preferowane miejsca na koncerty i oczekiwane wynagrodzenie solo:

Kluby

Sale koncertowe

Plener

Imprezy zamknięte
Muzycy towarzyszący:

JANUSZ NASTAROWICZ VOC, ACUSTIC GUITAR, HARM

LESZEK LASKOWSKI PEDAL STEEL GUITAR

JACEK KARASIŃSKI ELECTRIC GUITAR, BACK VOC

DARIUSZ BEŁDOWSKI BASS, BACK VOC

DARTEK WRONISZEWSKI DRUMS


Preferowane miejsca na koncerty i oczekiwane wynagrodzenie solo:

Kluby

Sale koncertowe

Plener

Imprezy zamknięte
Obecne miejsce działalności: Łódź


Członkowie:

JANUSZ NASTAROWICZ
VOC, ACUSTIC GUITAR, HARM

LESZEK LASKOWSKI
PEDAL STEEL GUITAR

JACEK KARASIŃSKI
ELECTRIC GUITAR, BACK VOC

DARIUSZ BEŁDOWSKI
BASS, BACK VOC

DARTEK WRONISZEWSKI
DRUMS

Historia:

COLORADO BAND powstał w 1992 roku w Łodzi . Amerykański rock z elementami country stał się inspiracją i wyzwaniem do stworzenia własnego , niespotykanego w Polsce brzmienia . Liczne koncerty na terenie całego kraju potwierdziły zapotrzebowanie na taka właśnie muzykę . Różnorodny charakter piosenek ( od korzeni muzyki country po współczesne brzmienie rockowe ) sprawił , że COLORADO BAND cieszy się dużą popularnością i ma wielu fanów . W 1993 roku zespół został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Pikniku Country w Mrągowie i . Dynamiczny sposób interpretacji utworów spodobał się publiczności , co zaowocowało zaproszeniem zespołu na wszystkie kolejne Pikniki Country w Mrągowie w latach 1994- 2004. Stała praca nad brzmieniem i ciekawy repertuar spowodowały , że COLORADO BAND odnosił sukcesy na trasach koncertowych a jedna z nich została ukoronowana zdobyciem I miejsca w konkursie o Nagrodę Burmistrza Kielc . Podsumowaniem pierwszego okresu pracy było wydanie w 1996 roku autorskiej płyty i kasety pt. „4 na 5” .

Colorado Band "W tym czasie zespół wystąpił również w wielu popularnych programach telewizyjnych ( Swojskie klimaty, Country Club , Stajnia WC , Rock w Łodzi itp. ) jak również radiowych rejestrując koncerty na żywo w Radiu Flesz , Radiu Łódź i Radiu Opole . COLORADO BAND zaproszono na Festiwal Country Top 1996 i 1997 , z udziałem znanych gwiazd z USA , między innymi Krisa Kristoffersona i Stephena Brutona . "

country stał się inspiracją i wyzwaniem do stworzenia własnego , niespotykanego w Polsce brzmienia . Liczne koncerty na terenie całego kraju potwierdziły zapotrzebowanie na taka właśnie muzykę . Różnorodny charakter piosenek ( od korzeni muzyki country po współczesne brzmienie rockowe ) sprawił , że COLORADO BAND cieszy się dużą popularnością i ma wielu fanów . W 1993 roku zespół został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Pikniku Country w Mrągowie i . Dynamiczny sposób interpretacji utworów spodobał się publiczności , co zaowocowało zaproszeniem zespołu na wszystkie kolejne Pikniki Country w Mrągowie w latach 1994- 2004. Stała praca nad brzmieniem i ciekawy repertuar spowodowały , że COLORADO BAND odnosił sukcesy na trasach koncertowych a jedna z nich została ukoronowana zdobyciem I miejsca w konkursie o Nagrodę Burmistrza Kielc . Podsumowaniem pierwszego okresu pracy było wydanie w 1996 roku autorskiej płyty i kasety pt. „4 na 5” . Colorado Band "W tym czasie zespół wystąpił również w wielu popularnych programach telewizyjnych ( Swojskie klimaty, Country Club , Stajnia WC , Rock w Łodzi itp. ) jak również radiowych rejestrując koncerty na żywo w Radiu Flesz , Radiu Łódź i Radiu Opole . COLORADO BAND zaproszono na Festiwal Country Top 1996 i 1997 , z udziałem znanych gwiazd z USA , między innymi Krisa Kristoffersona i Stephena Brutona . " W latach 1995 i 1996 zespół zagrał w dwóch objazdowych showach „Konwój Country”wspólnie z George’m Hamiltonem V z USA . W lutym 1997 roku piosenka „ O co biega , co jest grane ” z płyty „ 4na 5 ” została zakwalifikowana do bardzo prestiżowego telewizyjnego plebiscytu Muzyczna Jedynka i po krótkim czasie znalazła się w tzw. „ gorącej dziesiątce ” . COLORADO BAND był pierwszym zespołem ze środowiska country , który znalazł się w elitarnej grupie najpopularniejszych zespołów w Polsce . Potwierdzeniem tej wysokiej pozycji jaką COLORADO BAND uzyskał na polskim rynku muzycznym była nominacja do reprezentowania Polski na festiwalu „Europe Country ‘98” w Mrągowie , gdzie zdobył nagrodę publiczności i zajął I miejsce w konkursie „Audio-Tele”. Nagrana w 1998 roku z udziałem zaproszonych artystów takich jak : Krystyna Prońko , Elżbieta Adamiak , Sławomir Wierzcholski , Jacek Wąsowski kolędowa płyta pt. „Na Świąteczny wieczór” została uznana Płyta Roku 1998 w internetowym plebiscycie „Nowy Country Osobowy ”. Uniwersalność swojej muzyki zespół udowodnił występując 3-krotnie w latach 1999 , 2000 i 2003 na Międzynarodowym Festiwalu Country „Visagino” na Litwie . George Hamilton V to znany artysta w USA z którym COLORADO BAND współpracuje od kilku lat . Owocem tej współpracy jest płyta z zarejestrowanego w 2000 roku koncertu w Radiu Łódź pt. „Live in Łódź” . Płyta ta zdobyła uznanie w środowisku country i została uhonorowana nagrodą „Wydarzenie artystyczne roku 2002” .

George Hamilton V i COLORADO BAND wystąpili prezentując piosenki z tej płyty na Międzynarodowym Festiwalu Country „Visagino” na Litwie w 2000 roku jak również w 2004 roku na festiwalu country na Słowacji . Również w 2004 roku na Pikniku Country w Mrągowie COLORADO BAND akompaniował znanej już w Nashville gwieździe muzyki country – Elizabeth Cook (USA). Rok 2004 dla COLORADO BAND okazał się wyjątkowo udany . Zespół został uznany po raz kolejny jako „Zespół Roku 2004”(poprzednio w roku 1998 i 2000) jak również nagrana w 2002roku płyta pt. ”Weekend za miastem” została wybrana głosami miłośników muzyki country „Płytą roku 2004”. W 2007 zespół wydaje dwie płyty: „COLORADO BAND LIVE“ oraz płytę DVD „ GEORGE HAMILTON V & COLORADO BAND IN LITHUANIA“ Rok 2008 zowocował wydaniem kolejnej autorskiej płyty „SREBRNY WIATRAK“
Pokaż

Zaplecze techniczne:Brak aktualności!

Kontakt z osobą reprezentującą:

MICHAŁ KAWECKI

E-mail:
mkmusic@mkmusic.com.pl

Telefon:
+48 510 240 230

JANUSZ NASTAROWICZ

E-mail:
nastarowicz@wp.pl

Telefon:
+48 602 384 660


Imprezy tego użytkownika

Brak imprez

Imprezy dodane przez innych użytkowników

Brak imprez

Archiwum imprez

Brak projektów!