MusicAiderForgot your password?

pl

AUTOMATIZER

Don't have an account? Join us!Try automatizer
Start

PROFIL UŻYTKOWNIKA - Zakaz W - Zespół

Avatar
Gatunki: Pop; Reggae; Rock

nullnullnullnullnull

Statystyki wejść: 2865
Statystyki głosów:
1: 0%
2: 0%
3: 0%
4: 0%
5: 0%Zakaz W

Jestem na rynku muzycznym od:
1992 r.

Działam(y):
Na rynku krajowym

Moje doświadczenie oceniam na:
duże
Kraj: Polska

Województwo: łódzkie

Miasto: Łódź

Gatunki: Pop; Reggae; Rock


Informacje:

 

 
 

Przez kilkanaście lat swojej działalności przebył długą drogę od amatorskiego grania studenckiego po ciekawy i niebanalny rock i pop-rock.

Znakiem rozpoznawczym Zakazu Wyprzedzania stały się żywiołowe koncerty, świetny kontakt z publicznością oraz wspaniałe teksty piosenek - bawiące a jednocześnie skłaniające do refleksji. Pomimo bardzo długiej, stylistycznej drogi jaką przebył zespół jego cechą charakterystyczną były i niezmiennie są wpadające w ucho a jednocześnie ciekawe melodie i aranżacje.

Skład Zakazu Wyprzedzania zmieniał się kilkakrotnie, czego efektem było ewoluowanie stylu i jakości muzyki. Muzycy – którzy w dużym stopniu r�żnią się gustami muzycznymi podczas tworzenia utworów wspaniale uzupełniają się co przekłada się na eklektyczność materiału – często ciężką do zdefiniowania i zaszufladkowania. Stąd często słyszane określenie stylu muzyki Zakazu: Zakazane Piosenki.

Przez wiele lat o Zakazie Wyprzedzania można było usłyszeć jako o zespole klubowym grającym w całym kraju. Dopiero w 2000 roku grupa pojawiła się na kilku studenckich festiwalach (Bazuna, Weekend, Yapa, Plecak) zbierając z nich najważniejsze nagrody i przychylność publiczności.
W tym czasie również po raz pierwszy weszli do studia nagrywając Ep-kę – demo zawierającą 5 utworów. Pod koniec 2004 r. muzycy Zakazu Wyprzedzania stali się inicjatorami, twórcami i współwykonawcami łódzkiego hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Utwór „Nie zamienię się na życie" wraz z kilkunastoma piosenkami przedstawicieli łódzkiej sceny muzycznej wydany został na płycie Łódzkiego XIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod koniec 2006 r Zakaz Wyprzedzania został wybrany jako pierwszy zespół nowego wydawnictwa muzycznego „Pierwsza Płyta" – akcji wydawniczej firmy Rossmann promującej młodych artystów. Efektem półtoramiesięcznej pracy studyjnej pod czujnym okiem producenta muzycznego Pawła Marciniaka (Varius Manx) i współpracy z wybitnym saksofonistą Michałem Kobojkiem jest album „Trzynasty Poziom". Wydana w styczniu 2007 roku płyta okazała się znaczącym wydarzeniem w łódzkim środowisku muzycznym. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w większości łódzkich dzienników, miesięcznikach kulturalnych, serwisach internetowych a także miesięczniku Teraz Rock. 2 z singli promujących płytę znalazło się na 1 miejscu Listy Przebojów Radia Łódź a wszystkie 4 od daty premiery wiele tygodni utrzymywały się w pierwszej dwudziestce. Wydawnictwo było płytą tygodnia w kilku rozgłośniach radiowych w Polsce.
Utwór Chcę biec znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Międzyczas.

Liczba członków zespołu: 6

Skład zespołu:

Adam Traciński , „Heniek"

wokal


Robert Szkop

gitara akustyczna


Łukasz Klimczak, „Młody"

gitara elektryczna


Bartek Lewandowski

gitara basowa


Igor Marczak

instrumenty perkusyjne


Piotr Frontczak, "Froniu"

perkusjaPreferowane miejsca na koncerty i oczekiwane wynagrodzenie dla zespołu:

Kluby

Sale koncertowe

Plener

Imprezy zamknięte


Data powstania: 1992 r.
Kraj: Polska
Województwo: łódzkie
Miasto: Łódź

Strona WWW: http://www.zakazw.art.pl/

O artyście:

<p>&nbsp;</p>
<table style="height: 162px;" border="0" width="418" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td>&nbsp;</td>
</tr>
<tr>
<td>&nbsp;</td>
</tr>
<tr>
<td><img src="http://www.zakazw.art.pl/grafika/zakazw_foto.jpg" alt="" width="489" height="200" /></td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p>Przez kilkanaście lat swojej działalności przebył długą drogę od amatorskiego grania studenckiego po ciekawy i niebanalny ro<span class="text_exposed_show">ck i pop-rock.<br /> <br /> Znakiem rozpoznawczym Zakazu Wyprzedzania stały się żywiołowe koncerty, świetny kontakt z publicznością oraz wspaniałe teksty piosenek - bawiące a jednocześnie skłaniające do refleksji. Pomimo bardzo długiej, stylistycznej drogi jaką przebył zesp&oacute;ł jego cechą charakterystyczną były i niezmiennie są wpadające w ucho a jednocześnie ciekawe melodie i aranżacje.<br /> <br /> Skład Zakazu Wyprzedzania zmieniał się kilkakrotnie, czego efektem było ewoluowanie stylu i jakości muzyki. Muzycy &ndash; kt&oacute;rzy w dużym stopniu r�żnią się gustami muzycznymi podczas tworzenia utwor&oacute;w wspaniale uzupełniają się co przekłada się na eklektyczność materiału &ndash; często ciężką do zdefiniowania i zaszufladkowania. Stąd często słyszane określenie stylu muzyki Zakazu: Zakazane Piosenki.<br /> <br /> Przez wiele lat o Zakazie Wyprzedzania można było usłyszeć jako o zespole klubowym grającym w całym kraju. Dopiero w 2000 roku grupa pojawiła się na kilku studenckich festiwalach (Bazuna, Weekend, Yapa, Plecak) zbierając z nich najważniejsze nagrody i przychylność publiczności. <br /> W tym czasie r&oacute;wnież po raz pierwszy weszli do studia nagrywając Ep-kę &ndash; demo zawierającą 5 utwor&oacute;w. Pod koniec 2004 r. muzycy Zakazu Wyprzedzania stali się inicjatorami, tw&oacute;rcami i wsp&oacute;łwykonawcami ł&oacute;dzkiego hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Utw&oacute;r &bdquo;Nie zamienię się na życie" wraz z kilkunastoma piosenkami przedstawicieli ł&oacute;dzkiej sceny muzycznej wydany został na płycie Ł&oacute;dzkiego XIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.<br /> <br /> Pod koniec 2006 r Zakaz Wyprzedzania został wybrany jako pierwszy zesp&oacute;ł nowego wydawnictwa muzycznego &bdquo;Pierwsza Płyta" &ndash; akcji wydawniczej firmy Rossmann promującej młodych artyst&oacute;w. Efektem p&oacute;łtoramiesięcznej pracy studyjnej pod czujnym okiem producenta muzycznego Pawła Marciniaka (Varius Manx) i wsp&oacute;łpracy z wybitnym saksofonistą Michałem Kobojkiem jest album &bdquo;Trzynasty Poziom". Wydana w styczniu 2007 roku płyta okazała się znaczącym wydarzeniem w ł&oacute;dzkim środowisku muzycznym. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w większości ł&oacute;dzkich dziennik&oacute;w, miesięcznikach kulturalnych, serwisach internetowych a także miesięczniku Teraz Rock. 2 z singli promujących płytę znalazło się na 1 miejscu Listy Przeboj&oacute;w Radia Ł&oacute;dź a wszystkie 4 od daty premiery wiele tygodni utrzymywały się w pierwszej dwudziestce. Wydawnictwo było płytą tygodnia w kilku rozgłośniach radiowych w Polsce. <br /> Utw&oacute;r Chcę biec znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Międzyczas.</span></p>
<p><img style="max-width: 930px; max-height: 541px;" src="https://a2-images.myspacecdn.com/images03/2/9aca798d02df4a0f938bb5aa01474d33/full.jpg" alt="" /></p>
Pokaż
Brak aktualności!

E-mail:
lukasz.m.klimczak@gmail.com

Telefon:
+48 501 038 953

Link do strony:
[link]

FB FB

ADRES:

Kraj:
Polska

Województwo:
łódzkie

Miasto:
ŁódźKontakt z osobą reprezentującą:
Imprezy tego użytkownika

Brak imprez

Imprezy dodane przez innych użytkowników

Brak imprez

Archiwum imprez

Brak projektów!